naglowek
 
 
Strona główna
  
 Zbiór opowiadań
 

Smokobójca

okladka Opowiadania zawarte w zbiorze:

"Nagroda"
"Zapłata"
"Nic osobistego"
"Diabelska alternatywa"
"Komu wyje pies"
"Wspomnienie"
"Dziedzictwo"Fragment opowiadania "Nic osobistego"
 Nota wydawcy
 

miejsce wydania: Lublin
ISBN-10: 83-89011-79-4
ISBN-13: 978-83-89011-79-4
cena: 29,99 PLN
wydawca: Fabryka Słów
wymiary: 125 x 195 mm
liczba stron: 400
oprawa: miękka
seria: Bestsellery polskiej fantastyki
data wydania: marzec 2006Sir Roger z Mons jest mężnym, walecznym rycerzem - przynajmniej tak mówi o sobie i takie krążą o nim legendy. Tylko on może przywrócić spokój krainie gdzie krwawe żniwo zbierają smoki, po lasach kryją się strzygi, a w jeziorach utopce. Chociaż chętnych do zabicia smoka znalazłoby się wielu, zwłaszcza wśród szewczyków, którzy jak wiadomo walkę ze smokami mają zapisaną w genach. Cóż jednak zrobić, gdy pierwszeństwo ma bardziej doświadczony i sławniejszy rycerz, ponad wszystko złakniony nagrody?

Tomasz Pacyński udowadnia, że w każdej bajce mogą wystąpić "nieprzewidziane okoliczności". Myli się jednak ten, kto pomyśli, że te historie są prostymi bajkami o smokach i rycerzach. Pod pozorem niekiedy zabawnej treści ukryte są prawdy o życiu i o nas samych, ale autor daleki jest od prawienia morałów.

W Smokobójcy jest miejsce na opowieści o smokach, ale również o wiele groźniejszych bestiach, ukrytych w ludziach. Czy bohaterom uda się odnaleźć prawdę o jednej z nich? Przekonaj się, do czego zdolni są ludzie, którzy znaleźli się we władaniu demona.

Zbiór opowiadań Smokobójca prezentuje twórczość Tomasza Pacyńskiego we wszystkich jej odsłonach - od tonu cyniczno - prześmiewczego po nostalgiczny, prowokujący do przemyśleń. Znajdziesz tu opowiadania pełne błyskotliwego humoru, zaskakujących aluzji do postaci historycznych, współczesnych i literackich, ale również opowiadania mroczne, nasączone ponurą atmosferą. Wszystkie tak samo głęboko zapadające w pamięć.

Strona główna
design by a.mason