naglowek
 
 
Strona główna
  
 Zbiór opowiadań
 

Linia ognia

okladka Opowiadania zawarte w zbiorze:

"Opowieść wigilijna"
"Straty uboczne"
"Linia ognia"
"Łysa Góra"
"Skarby pustyni"
"Dobre Mzimu"
"Ścieżki wiedźm"
"Bajki dla dorosłych"
 Nota wydawcy
 

data wydania: styczeń 2005
miejsce wydania: Lublin
ISBN: 83-89011-52-2
cena: 27,99 PLN
wydawca: Fabryka Słów
wymiary: 125 x 195 mm
liczba stron: 464
oprawa: miękka
seria: Bestsellery polskiej fantastyki

 

 

Dlaczego Święty Mikołaj musiał zginąć? Jak działa na krasnoludki Glaser Safety Slug? Czego nie znalazł w Iraku Hans Blix i co wspólnego ma Osama bin Laden z Aladynem?

Nie należy się oszukiwać, łudzić, ani pozwolić zwieść bezrozumnej nadziei - w prawdziwym życiu nic nie jest takie jak w bajce. Nie wpadnie z wizytą wróżka, nie przyjedzie książę na białym koniu, zagubionej w lesie sierotki nie przygarną zacne krasnoludki. W prawdziwym życiu są nienawiść i przemoc, strach i ból, a skrzaty co najwyżej naszczają do mleka. Ktoś powinien powiedzieć to dzieciom, bo to dla nich są bajki. A jeszcze lepiej - zrobić z tym wreszcie porządek.

Ale para bohaterów, połączona przeznaczeniem, ma przeciw sobie nie tylko krasnale, wampiry, szatana i, co gorsza, samego Dubya. W końcu stanie twarzą w twarz z prawdziwą, mroczną mocą. Bo na świecie są też bajki dla dorosłych.

W "Linii ognia" urban fantasy splata się z militarnym thrillerem, baśń ze współczesną rzeczywistością, pokazaną w nieco tylko krzywym zwierciadle. Tomasz Pacyński, autor "Września" i trylogii "Sherwood" tym razem w połączeniu obydwu gatunków.Czytaj fragment opowiadania "Łysa Góra"
Strona główna
design by a.mason